BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

JUODIEJI IKRAI: vertingiausios rūšys

 

Tikram gurmanui egzistuoja tik juodieji, ir tik laukinio eršketo. Tai vienas brangiausių delikatesų pasaulyje. Laukiniai eršketai sparčiai nyksta, taigi, kokybiškiausiais ikrais dar galėsime mėgautis kokių 20 metų. Vėliau gali likti tik dirbtinai išaugintų - iš… Kinijos fermų.

Visoje planetoje žinoma daugiau negu 20 eršketų rūšių. Delikatesų ekspertai labiausiai vertina “juoduosius perlus”, gaunamus iš trijų rūšių eršketų: osetros, sevrugos ir belugos.

 

Osetra

Osetros (arba rusiškojo eršketo) juodieji ikrai - gelsvo arba žalsvo atspalvio, apytikriai 1 mm skersmens. Daugumai pakuočių būdingi geltoni dangteliai. Dirbtinai išaugintų osetrų ikrų orientacinė didmeninė kaina mūsų šalyje - apie 120 Lt už 20 g indelį.

 

Sevruga

Sevrugos (kitaip vadinamo žvaigždėtojo eršketo) ikrų spalva - nuo pilkos iki pilkšvai juodos, patys ikrai kietesni ir mažesni negu osetros. Pakuotėms tradiciškai būdinga raudona spalva. Orientacinė didmeninė kaina Lietuvos gurmanams - apie 630 Lt už 50 g.

 

Beluga

Išgaunami iš belugos (didžiojo eršketo) - būna stambiausi (iki 3,5 mm skersmens) ir brangiausi. Jie pilki (vertingiausi - pilkai mėlyni), dažnai pakuojami į indelius mėlynais dangteliais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

3 komentarai

 1. Tik nerekomenduoju pirkti ikru ish http://www.ikrai.lt bus po to kaip man, kad praneshes apie surugusius ikrus buvau apkaltintas noru pasipelnyti :D

  FX | 2009-11-25 | Atsakyti

 2. Dėkojame už pastabą, turėsime omeny

  gurmanas | 2009-12-09 | Atsakyti

 3. jie nyksta tik del to, kad ju ikrai labai brangus ir žuvis nespėja veistis…

  G.LEE | 2011-06-11 | Atsakyti

1 Atsakai

 1. 2010-06-21: from Gurmano tyrimas: juodiesiems ikrams – juoda ateitis « Verslo laisvalaikio klubas

Komentuoti

 • Temos